Dlaczego warto podjąć pracę opiekunki seniora w Berlinie?

Praca opiekunki seniora w Berlinie to nie tylko sposób na zarobienie pieniędzy, ale również szansa na rozwój osobisty i satysfakcję z niesienia pomocy innym. W stolicy Niemiec czeka wiele możliwości dla osób, które chcą się poświęcić opiece nad osobami starszymi. Zobacz, dlaczego warto podjąć pracę opiekunki seniora w Berlinie i gdzie jej szukać.

Berlin – miasto wielu możliwości

Praca opiekunki seniora w Berlinie to doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Wspieranie seniorów w ich codziennych czynnościach oraz budowanie relacji z nimi pozwala poszerzyć umiejętności interpersonalne i empatię. Mieszkanie i praca w stolicy Niemiec to także doskonała okazja do nauki lub doskonalenia języka niemieckiego. Codzienna komunikacja z podopiecznymi oraz otoczenie miasta sprzyjają szybkiemu opanowaniu języka, a także przełamaniu bariery językowej.

berlin

Jak wygląda praca opiekunki seniora w Berlinie?

Berlin jest prężnie rozwijającym się miastem. Mieszka tu niemal 4 miliony osób – co ciekawe aż 24,4% bez niemieckiego paszportu. Stolicę Niemiec zamieszkuje też znaczna Polonia. Polacy są najliczniejszą grupą narodową w tym mieście – jest ich tu ponad 100 tysięcy. Znaczna część z tych osób to emigranci zarobkowi, w tym opiekunki seniorów. Głównie zatrudniane są one przez agencje pośrednictwa pracy i przyjeżdżają do Berlina na dłuższe kontrakty – nawet kilkumiesięczne. Opiekunki seniorów mieszkają ze swoimi podopiecznymi, zwykle posiadają pokój w mieszkaniu oraz dostęp do części wspólnych. Towarzysząc podopiecznym w codziennych czynnościach, zajmują się gotowaniem, robieniem zakupów, wsparciem w ubieraniu i czynnościach higienicznych. Polskie opiekunki i ich podopiecznych spotkać można też w parkach czy na zajęciach dla seniorów – w tym tych kulturalnych czy sportowych.

opieka nad starszymi osobami

Co przyciąga polskie opiekunki seniora do Berlina?

Polki i Polacy chętnie wybierają na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-berlin-niemcy/  oferty pracy dla opiekunek w Berlinie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wysokość wynagrodzenia. W stolicy jest ono wyższe niż w innych częściach kraju i wynosi ok. 2100 euro miesięcznie plus dodatki i benefity. Plusem jest też to, że opiekunka niemal całą pensję może odłożyć, bowiem często wikt i opierunek zapewnia pracodawca. Oznacza to, że nie musi wydawać na drogi wynajem czy codzienne zakupy.

Do plusów Berlina należy też bliskość względem granicy. Od zachodnich województw dzieli go zaledwie kilkugodzinna podróż. Dzięki temu odwiedziny u rodziny i późniejszy powrót do podopiecznego nie stanowią większego problemu i nie męczą. Wynika to również z tego, że połączeń między Polską a Berlinem nie brakuje. Przemieszczać można się tanimi lotami, autobusami, pociągami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *