Jak się odstresować? 5 pomysłów na zajęcia, które wspomogą odpoczynek

Praca, codzienne obowiązki i nieprzewidziane losowe sytuacje przyczyniają się do wysokiego poziomu stresu. Warto znaleźć pasję, która pozwoli Ci na regenerację i odpoczynek Sprawdź nasze niebanalne podpowiedzi  i sposoby na relaks.

1.  Malowanie po numerach

To modna ostatnio aktywność dla osób, które lubią relaks w ciszy i skupieniu. Jest również odpowiednia dla każdego, kto nie ma zdolności artystycznych, ale chce stworzyć małe dzieło sztuki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalny zestaw do malowania po numerach. Możesz wybrać reprodukcję ulubionego obrazu znanego malarza, a gotowe dzieło powiesić na swojej ścianie.

Malowanie po numerach jest proste. Wystarczy, że będziesz trzymała się rozpiski dołączonej do zestawu. W pakiecie otrzymasz również odpowiednich farby i pędzelki. To wszystko wystarczy, aby się zrelaksować, na przykład wieczorem. Zadbaj tylko o dobre oświetlenie ze względu na detale i szczegółowość rysunku. Malowanie po numerach to świetny i niedrogi sposób na wyciszenie i relaks po całym dniu pełnym napięcia.

2.  Układanie wieloelementowych puzzli

W podobnej kategorii co malowanie po numerach znajduje się także układanie puzzli.  Wybierając zestaw z wieloma elementami, zapewnisz sobie rozrywkę na kilkanaście wieczorów. Układanie puzzli wróciło do łask, co sprawia, że jest świetnym narzędziem do regulacji emocji, skupienia uwagi tu i teraz oraz dobrej zabawy.

3.  Dynamiczne i spokojne aktywności sportowe

Różnego rodzaju aktywności sportowe to zdecydowanie świetny sposób nie tylko na zrzucenie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki czy uzyskanie większej sprawności. Wysiłek fizyczny pozwala uwolnić głowę od zbędnych emocji i odpowiednio się wyciszyć. W zależności od tego, jaki styl preferujesz, możesz postawić na dynamiczne sporty albo spokojny pilates bądź jogę. Nie zapominaj o uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. Możesz postawić na tradycyjny spacer bądź dynamiczny marsz, do którego przydadzą ci się kije trekkingowe i odpowiednie obuwie.

4.  Pomoc w schronisku dla zwierząt

Nie od dziś wiadomo, że kontakt ze zwierzętami wpływa na człowieka terapeutycznie. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na posiadanie pupila, warto byś spróbowała małej namiastki posiadania zwierzaka. Rozejrzyj się po swojej okolicy i sprawdź, czy schroniska dla zwierząt nie poszukują wolontariuszy. Pomoc na miejscu albo wyprowadzanie zwierzaków to świetna opcja, jeżeli kontakt ze zwierzętami sprawia Ci radość. A przy okazji zrobisz coś dobrego!

5.  Praca nad własnym oddechem

Medytacja to sprawdzony sposób, pochodzący ze wschodnich kultur – zacznij od pracy nad własnym oddechem. Świadomość, czy wykonujesz to odpowiednio, pozwoli Ci na szybsze wyciszenie się i relaks. Umiejętność prawidłowego oddychania przydaje się w sytuacjach silnie stresowych, na przykład w pracy. Dzięki temu łatwiej będzie Ci odzyskać równowagę i psychiczny komfort.

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji odnajdziesz coś właśnie dla siebie. Każda z tych metod jest skuteczna, ważne jedynie, by była dobra do Twojego temperamentu i zainteresowań.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *