Wszystko o peelingu enzymatycznym

Peeling to jeden z ważniejszych dla skóry zabiegów. Przygotowuje ją do nakładania produktów odżywiających, nawilżających i ochronnych. Warto jednak wybrać ten, który będzie odpowiednio dopasowany do rodzaju skóry – aby działał skutecznie, a zarazem nie podrażniał. Postaw na peeling enzymatyczny – przedstawiamy jego cechy!

Dlaczego należy peelingować skórę?

Skóra zbudowana jest z tkanki łącznej, której najbardziej zewnętrzną warstwę stanowi naskórek. Jest on pierwszą linią frontu dla wszelkich czynników zewnętrznych, ale również to właśnie jego stan mają największy wpływ na ogólny wygląd twarzy. Ma on tendencję do regularnego złuszczania się – to naturalny proces, w wyniku którego stare komórki obumierają, a spod spodu ukazują się te nowe, świeże. Peeling ma za zadanie przyspieszyć to złuszczanie i odsłonić nową skórę, a tym samym pozbyć się resztek martwego naskórka. Wykonując go regularnie sprawiasz, że Twoja skóra jest gładka i prezentuje się dużo zdrowiej!

Kiedy peeling mechaniczny nie jest dobrym pomysłem?

Peeling kojarzy się nam przede wszystkim z drobinkami przypominającymi piasek, zatopionymi w gęstej masie pachnącego kosmetyku. I rzeczywiście większość dostępnych na rynku peelingów ma taką postać. Ich istotą jest mechaniczne złuszczanie – poprzez wcieranie drobinek zdziera się martwy naskórek odsłaniając ten świeży. Nie zawsze jednak ten rodzaj peelingu jest dobry dla cery. Nie poleca się go w przypadku skóry bardzo wrażliwej, ale również tej z krostami, zadrapaniami, zmianami zapalnymi. Bardzo ważne jest, by nie stosować go w przypadku grzybiczych, bakteryjnych lub wirusowych zapaleń, gdyż istnieje ryzyko roznoszenia drobnoustrojów na zdrowe partie skóry.

Peeling enzymatyczny – co to jest?

Drugim, mniej inwazyjnym rodzajem  peelingu, jest peeling enzymatyczny. Sięgając po ten wysokiej jakości możesz zauważyć, że jest on dużo delikatniejszy dla wrażliwej skóry, a przy tym równie skuteczny, co ten ziarnisty dostępny na przykład na https://elevercosmetics.pl/produkt/panapi-enzymatyczny-peeling-do-twarzy-cena-sklad-opinie. W jego składzie znajdują się specjalnie dobrane kwasy pochodzące z ekstraktów roślinnych papai i ananasa. To naturalny sposób na porządne oczyszczenie skóry, odblokowanie porów i złuszczenie martwego naskórka.

CZYTAJ  Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Jest to produkt, który nie wymaga wcierania kolistymi ruchami. Peeling enzymatyczny wystarczy rozprowadzić na wilgotnej skórze i pozostawić na 5-10 minut, a potem dokładnie zmyć. Dzięki zawartym w produkcie składnikom, martwy naskórek zostanie rozpuszczony, a skóra dokładnie umyta i odświeżona. Wystarczy zastosować go raz w tygodniu, aby zauważyć efekty w postaci wyraźnie gładszej, promiennej i zdrowszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *